В Україні скасували введення мита на імпорт кабелів, яке могло призвести до росту цін на інтернет для користувачів

В Україні скасували введення мита на імпорт кабелів, яке могло призвести до росту цін на інтернет для користувачів

В Україні скасували введення мита на імпорт кабелів, яке могло призвести до росту цін на інтернет для користувачів

Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі скасувала введення спецмита на імпортування іноземних кабелів. На думку деяких експертів запровадження мита могло негативно вплинути на розвиток комунікаційної інфраструктури України, також могла б зрости ціна на інтернет для користувачів.

Також це рішення могло суттєво вплинути на досягнення однієї з головних цілей Мінцифри — надати 95% населення доступ до оптичного інтернету до 2024 року. Це могло статися через те, що зросла б вартість закупівель у рамках проекту “інтернет-субвенція”, який Мінцифри реалізовує у 3 тисячах сіл по всій країні.

“Підтримка вітчизняного виробника — це добре, але приймаючи рішення на підтримку однієї галузі, треба зважати на наслідки цього рішення для інших галузей, як в цьому конкретному випадку для телеком галузі. Державна політика має бути послідовною, особливо враховуючи реалізацію масштабних урядових проектів цифрової трансформації”, — зазначив заступник Міністра цифрової трансформації Олександр Шелест.

В Мінцифри зазначили, що в Україні виробляються не всі види кабельно-провідникової продукції або виробляються не в промислових масштабах. Застосування мита на імпорт могло спричинити збільшення термінів постачання продукції, обмежити доступ учасників ринку до необхідного асортименту товарів та вплинути на можливості вибору, зокрема, за такими критеріями, як ціна/якість.

В результаті Мінцифри звернулося зі зверненням, щоб рішення було переглянуто, а міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі переглянула це рішення та постановила скасувати введення мита.

Джерело: КМУ

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Похожее

Нагревательные маты Hemstedt — премиальное качество

Многократно немецкий производитель демонстрировал себя с наилучшей стороны, потому что он всегда уделяет особенное внимание качеству и надежности своей продукции. Нагревательный мат Hemstedt всегда соответствует основным стандартам, надежно выполняет непосредственные функции. Главное подобрать под конкретные потребности оптимальные характеристики нагревательного мата. Это обеспечит длительность применения и максимально продуктивное выполнение основных функций. Чем отличаются? Нагревательные маты от […]

Частный пансионат для пожилых в Хмельницком — новые стандарты ухода

Чтобы создать для пожилого человека оптимальные условия, в которых он сможет комфортно почувствовать себя, стоит рассмотреть вариант обращения в дом престарелых Хмельницкий, который имеет проверенную репутацию, знания и все прочие ресурсы. Можно получить гарантию полноценного круглосуточного ухода, способного удовлетворить потребности фактически любого пожилого человека. Дом престарелых: услуги и плюсы Современная сфера услуг, имеющая непосредственное отношение […]