Перші 500 сіл під’єднано до оптичного інтернету по державній програмі «Інтернет-субвенція»

Перші 500 сіл під’єднано до оптичного інтернету по державній програмі «Інтернет-субвенція»

Перші 500 сіл під’єднано до оптичного інтернету по державній програмі «Інтернет-субвенція»

У межах проєкту «Інтернет-субвенція» до оптичного інтернету наразі вже під’єднано 1150 соцоб’єктів у 500 селах країни, завдяки чому 150 тис. українців вперше отримали змогу провести до своїх домівок швидкісний інтернет. Про це повідомили у Мінцифрі.

«Інтернет-субвенція» — державна ініціатива щодо забезпечення сіл швидкісним інтернетом з використанням найсучаснішої технології оптоволоконних комунікацій. 9 червня Кабмін затвердив розподіл 483,8 млн гривень для 670 громад в рамках проєкту «Інтернет-субвенція», наприкінці липня стартували тендери, а зараз проєкт перебуває в найактивнішій фазі будівництва мереж.

На сьогодні вже 152 школи, 306 медичних закладів, 134 бібліотеки, 107 дитячих садочків, 389 клубів, 32 пожежні частини, 28 ЦНАПів отримали доступ до інтернету зі швидкістю 500 Мбіт/с, а також відкриті WiFi-мережі.

Раніше Мінцифра запустила спеціальний сайт з онлайн-дашбордом, який дозволяє в режимі реального часу відстежити заплановані тендери та детальну інформацію про кожну закупівлю. На ньому можна подивитися детальну статистику по інтернет-провайдерах, а також отримати актуальну інформацію в розрізі кожного провайдера та населеного пункту.

Завдяки проєкту до оптичних мереж планується вперше під’єднати понад 3 тис. сіл, в яких перебувають понад 11 тис. соціальних об’єктів. За планом до кінця року доступ до швидкісного інтернету по державній програмі «Інтернет-субвенція» мають отримати понад мільйон громадян.

***

У вересні Кабмін затвердив план заходів із розвитку широкосмугового доступу на 2021-2022 роки, який з-поміж іншого передбачає під’єднання до оптичного інтернету 6 тис. закладів соціальної інфраструктури. Паралельно впроваджуються ініціативи для прискорення розбудови інфраструктури та поліпшення якості мобільного зв’язку. Вчора у Мінцифрі заявили, що вже до кінця 2022 року мобільний інтернет з’явиться на всіх українських автошляхах.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Похожее

Нагревательные маты Hemstedt — премиальное качество

Многократно немецкий производитель демонстрировал себя с наилучшей стороны, потому что он всегда уделяет особенное внимание качеству и надежности своей продукции. Нагревательный мат Hemstedt всегда соответствует основным стандартам, надежно выполняет непосредственные функции. Главное подобрать под конкретные потребности оптимальные характеристики нагревательного мата. Это обеспечит длительность применения и максимально продуктивное выполнение основных функций. Чем отличаются? Нагревательные маты от […]

Частный пансионат для пожилых в Хмельницком — новые стандарты ухода

Чтобы создать для пожилого человека оптимальные условия, в которых он сможет комфортно почувствовать себя, стоит рассмотреть вариант обращения в дом престарелых Хмельницкий, который имеет проверенную репутацию, знания и все прочие ресурсы. Можно получить гарантию полноценного круглосуточного ухода, способного удовлетворить потребности фактически любого пожилого человека. Дом престарелых: услуги и плюсы Современная сфера услуг, имеющая непосредственное отношение […]