НБУ: «Віртуальні активи не повинні безпосередньо використовуватися для розрахунків за товари й послуги»

НБУ: «Віртуальні активи не повинні безпосередньо використовуватися для розрахунків за товари й послуги»

НБУ: «Віртуальні активи не повинні безпосередньо використовуватися для розрахунків за товари й послуги»

Основні принципи регулювання обігу віртуальних активів назвав директор департаменту стратегії та розвитку НБУ Арсен Макарчук під час круглого столу «Легалізація віртуальних активів по-українськи. Можливості та ризики».

На початку вересня Верховна Рада ухвалила законопроєкт «Про віртуальні активи», який легалізує криптовалюти в Україні, і у наступні пів року регулятори ринку віртуальних активів мають створити необхідну підзаконну базу для їх повноцінного використання.

«Забезпечені віртуальні активи за своєю природою наближені до традиційних фінансових інструментів. Тому для Національного банку було важливо, щоб правила, які застосовуватимуться до обігу віртуальних активів, особливо забезпечених валютними цінностями, були максимально наближені до регулювання обігу відповідних валютних цінностей»

Арсен Макарчук

директор департаменту стратегії та розвитку НБУ

Всього чиновник виділив три основних принципи регулювання обігу віртуальних активів:

  • Дотриманням процедур фінансового моніторингу, що унеможливлюють використання віртуальних активів для фінансування тероризму та відмивання коштів.
  • Запобігання використанню віртуальних активів для неконтрольованого виведення капіталу за кордон з України — до операцій з обміну віртуальних активів на валютні цінності має повною мірою застосовуватись регулювання, яке Нацбанк здійснює відповідно до закону «Про валюту».
  • Віртуальні активи не повинні безпосередньо використовуватися для розрахунків за товари й послуги.

Щодо останнього положення, в Нацбанку підкреслили, що це принципово, оскільки лише за такої умови центральний банк буде здатний проводити ефективну монетарну політику.

«Монетарний суверенітет, що включає виключне право на емісію грошей, є невід’ємною характеристикою держави. Отже, появу ще одного емісійного центру в економіці держави можна образно порівняти з передаванням частини державного кордону у володіння стороннім особам»

Арсен Макарчук

директор департаменту стратегії та розвитку НБУ

  • У 2020 році українські держслужбовці задекларували 46 351 монету Bitcoin, а держава потрапила в топ-10 країн з найбільшим заробітком на біткоїні та топ-5 рейтингу глобального індексу використання криптоактивів.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Похожее

Нагревательные маты Hemstedt — премиальное качество

Многократно немецкий производитель демонстрировал себя с наилучшей стороны, потому что он всегда уделяет особенное внимание качеству и надежности своей продукции. Нагревательный мат Hemstedt всегда соответствует основным стандартам, надежно выполняет непосредственные функции. Главное подобрать под конкретные потребности оптимальные характеристики нагревательного мата. Это обеспечит длительность применения и максимально продуктивное выполнение основных функций. Чем отличаются? Нагревательные маты от […]

Частный пансионат для пожилых в Хмельницком — новые стандарты ухода

Чтобы создать для пожилого человека оптимальные условия, в которых он сможет комфортно почувствовать себя, стоит рассмотреть вариант обращения в дом престарелых Хмельницкий, который имеет проверенную репутацию, знания и все прочие ресурсы. Можно получить гарантию полноценного круглосуточного ухода, способного удовлетворить потребности фактически любого пожилого человека. Дом престарелых: услуги и плюсы Современная сфера услуг, имеющая непосредственное отношение […]