COVID-сертифікат про одужання з’явиться у «Дії» з наступного тижня — діятиме 90 днів та лише для нових випадків

COVID-сертифікат про одужання з’явиться у «Дії» з наступного тижня — діятиме 90 днів та лише для нових випадків

COVID-сертифікат про одужання з’явиться у «Дії» з наступного тижня — діятиме 90 днів та лише для нових випадків

У Міністерстві охорони здоров’я повідомили, що з наступного тижня невакциновані українці, які перехворіли на COVID-19, зможуть отримати цифровий COVID-сертифікат на підставі одужання. Документ дозволятиме упродовж 90 діб без обмежень працювати, відвідувати заклади та пересуватись в «жовтій» та «червоній» зонах карантину (відповідно до постанови КМУ № 1236).

Сертифікат про одужання від COVID-19 буде формуватись лише для тих, у кого лікар встановив діагноз COVID-19 від моменту запуску функції та надалі. Тобто ті, у кого діагноз COVID-19 було підтверджено у 2020 році чи раніше у 2021 році, не зможуть отримати цей сертифікат.

Також обов’язковою підставою для його генерації буде медичний запис лікаря про встановлений діагноз, внесений в електронну систему охорони здоров’я (ЕСОЗ). Тобто особи, які після отримання позитивного ПЛР-тесту не зверталися до лікаря і лікар не вніс дані в ЕСОЗ — завантажити сертифікат не зможуть.

Цифровий COVID-сертифікат на підставі одужання можна буде згенерувати у застосунку або на сайті «Дія» через 15 днів після підтвердження лікарем діагнозу COVID-19 в електронній системі охорони здоров’я. Документ буде доступним для генерації та чинним протягом 90 днів. Отримати його можна буде не більше двох разів на рік за наявності підтвердженого і внесеного лікарем в електронну систему діагнозу COVID-19.

Напередодні Мінцифра дозволила отримати міжнародний COVID-сертифікат зі звичайним паспортом-книжечкою. Це сталось через два дні після того, як розробники спростили механізм отримання документів — КЕП і Дія.Підпис (з горезвісною технологією сканування обличчя Photo ID) стали необов’язковими. За останні кілька днів розробники «Дії» внесли ще низку змін, пов’язаних з сертифікатами — нещодавно у застосунку з’явились СOVID-сертифікати для дітей старше 12 років та COVID-сертифікати на підставі ПЛР-тестів (поки тільки у беті).

Днями Мінцифра повідомила, що додатком «Дія» користуються 9 мільйонів українців, які згенерували понад 5 мільйонів COVID-сертифікатів. Водночас понад 900 тисяч українців користуються міжнародними COVID-сертифікатами.

Мінцифра: у Дії вже 9 мільйонів унікальних користувачів — менше ніж за два тижні долучилось більше мільйона

  • Наразі в застосунку Дія також доступні: міжнародний, «жовтий» та «зелений» внутрішні COVID-сертифікати про вакцинацію. «Жовтий сертифікат про щеплення першою дозою вакцини можна отримати відразу — він діє 120 днів. А міжнародний та «зелений» діють 365 днів.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Похожее

Нагревательные маты Hemstedt — премиальное качество

Многократно немецкий производитель демонстрировал себя с наилучшей стороны, потому что он всегда уделяет особенное внимание качеству и надежности своей продукции. Нагревательный мат Hemstedt всегда соответствует основным стандартам, надежно выполняет непосредственные функции. Главное подобрать под конкретные потребности оптимальные характеристики нагревательного мата. Это обеспечит длительность применения и максимально продуктивное выполнение основных функций. Чем отличаются? Нагревательные маты от […]

Частный пансионат для пожилых в Хмельницком — новые стандарты ухода

Чтобы создать для пожилого человека оптимальные условия, в которых он сможет комфортно почувствовать себя, стоит рассмотреть вариант обращения в дом престарелых Хмельницкий, который имеет проверенную репутацию, знания и все прочие ресурсы. Можно получить гарантию полноценного круглосуточного ухода, способного удовлетворить потребности фактически любого пожилого человека. Дом престарелых: услуги и плюсы Современная сфера услуг, имеющая непосредственное отношение […]