37,5 мільярдів гривень — загальна вартість космічної програми України на 2021-2025 роки

37,5 мільярдів гривень — загальна вартість космічної програми України на 2021-2025 роки

37,5 мільярдів гривень — загальна вартість космічної програми України на 2021-2025 роки

17 вересня урядовий комітет схвалив проєкт Державної космічної програми України на 2021-2025 роки — у січневому розпорядженні Кабміну було вказано, що орієнтовний обсяг фінансування цієї програми становить близько 15 мільярдів гривень. Водночас у «Демократичній сокирі» з посиланням на офіційні документи повідомляють про суттєво більшу суму — 37,5 мільярдів гривень.

У «Демократичній сокирі» також розповіли, на що влада планує витратити ці гроші.

  • 28 мільярдів гривень — на створення 5 космічних ракетних комплексів, причому найдорожчий з них за 8,4 мільярда гривень.
  • 3,2 мільярда гривень — на створення Місячного модулю.
  • 2,7 мільярда гривень — на супутник надвисокої розрізненості і сканер до нього. Водночас передбачається, що сканер буде готовий через рік після запуску супутника. Як саме це буде відбуватись, не уточнюється.
  • 4,5 мільярда гривень — на 11 супутників, які планують запустити протягом 5 років. За попередні 30 років було запущено 6.

Також планується побудувати станцію управління супутниками на Українській антарктичній станції «Академік Вернадський». Проте полярникам нічого про це невідомо і зробити це можна тільки з погодження міжнародної спільноти, підкреслюють у «Демократичній сокирі»

Критика

В «Демократичній сокирі» жорстоко розкритикували саму програму та її вартість, назвавши розрахунки у фінансово-економічному обґрунтуванні «висмоктаними з пальця» та такими, що «не надають впевненості у потрібності цих витрат». Також представники громадської організації зауважили, що в космічній галузі України залишилося до 100 кваліфікованих інженерів, а виробниче обладнання застаріле, несправне, відсутнє або з неналежними характеристиками.

Проєкт передбачає виділення 1,2 млрд — 2021 рік, від якого залишився один квартал.

У «Демократичній сокирі» пропонують провести комплексний незалежний аудит космічної галузі, її підприємств та установ для неупередженої оцінки реального стану виробничої бази. За результатами аудиту передати підприємства до господарського управління Фонду держмайна України та корпоратизувати їх у загальному порядку з проведенням прозорих конкурсів на керівні посади. Також пропонується провести інвентаризацію об’єктів інтелектуальної власності (фахівці стверджують про випадки продажів таємних креслень китайцям).

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Похожее

Нагревательные маты Hemstedt — премиальное качество

Многократно немецкий производитель демонстрировал себя с наилучшей стороны, потому что он всегда уделяет особенное внимание качеству и надежности своей продукции. Нагревательный мат Hemstedt всегда соответствует основным стандартам, надежно выполняет непосредственные функции. Главное подобрать под конкретные потребности оптимальные характеристики нагревательного мата. Это обеспечит длительность применения и максимально продуктивное выполнение основных функций. Чем отличаются? Нагревательные маты от […]

Частный пансионат для пожилых в Хмельницком — новые стандарты ухода

Чтобы создать для пожилого человека оптимальные условия, в которых он сможет комфортно почувствовать себя, стоит рассмотреть вариант обращения в дом престарелых Хмельницкий, который имеет проверенную репутацию, знания и все прочие ресурсы. Можно получить гарантию полноценного круглосуточного ухода, способного удовлетворить потребности фактически любого пожилого человека. Дом престарелых: услуги и плюсы Современная сфера услуг, имеющая непосредственное отношение […]